ATGAL Į PRADŽIĄ

Klasikinis

prev next

Klasikiniame, senųjų Graikijos ir Romos imperijų įkvėptame interjere vyrauja tvarka, simetrija ir balansas. Pagrindinis šio stiliaus bruožas – aplink pagrindinį interjero elementą simetriškai kuriama visa erdvė. Pavyzdžiui, interjere naudojamos tokios detalės: marmuriniai židiniai erdvės kampuose, paauksuoti veidrodžiai ir sieniniai šviestuvai su įmantriomis karūnomis. Norint sukurti tobulą simetriją, vienos pusės išdėstymas turėtų būti lygiai toks pat kaip ir kitoje pusėje – tarsi veidrodinis

  • Interjero spalvų paletė kuriama atsižvelgiant į istorinių erdvių spalvinius sprendimus, prie šių spalvų derinama geltona, mėlyna, žalia, taip pat prislopintų atspalvių ruda. Pasitelkiamos ir kitos žemiškos spalvos, pavyzdžiui, juodmedžio.
  • Dekoro motyvai dažnai atkartojami pagal senovės Romos ir Graikijos imperijų kolonas, biustus ir urnas. Įspūdis gali būti sustiprinamas į interjerą įtraukiant obeliskus ir egiptietiško stiliaus įkvėptus interjero dizaino elementus. Šie elementai atrodo tarsi simetriško stiliaus papildymas.

  • Audiniams – elegantiško, bet subtilaus rašto. Pagrindinės medžiagos klasikinio stiliaus interjere yra medvilnė ir aksomas, tačiau norint sukurti labai elegantišką ir puošnų interjerą, galima rinktis šilką ir taftą.
  • Klasikinio stiliaus erdves dažniausiai puošia medinės, akmeninės arba marmurinės grindys.
  • Didelės erdvės gali būti tarsi padalinamos kilimais, puoštais kolonomis, piliastrais ar kitais senovės imperijas primenančiais elementais.


  • Taip pat klasikinis stilius puikiai priderinamas prie šiuolaikiško gyvenimo, įvedant modernias medžiagas tokias kaip stiklas, plastikas, chromuotas metalas keičią auksą, bet išlieka grakščios formos ir laiko patikrintos klasikinės detalės.